•  

Časté otázky

Počas doby nášho pôsobenia na poistných trhoch v mnohých krajinách sme získali rozsiahle skúsenosti s celým procesom uzatvárania a administrácie poistných zmlúv a taktiež s riešením poistných udalostí. Na základe svojej dlhoročnej praxe Vám predkladáme otázky, ktoré nám najčastejšie kladiete.

Pokiaľ nenájdete odpoveď na svoje otázky v nasledujúcich informáciách, obráťte sa, prosím, priamo na nás. Na Vaše otázky radi odpovieme prostredníctvom e-mailu: gap@colonnade.sk alebo telefonicky na čísle: +421 257 102 821.

 

Čo je predĺžená záruka AutoCheck?
Poistenie AutoCheck kryje náhle a nepredvídateľné vnútorné mechanické alebo elektrické poruchy poisteného vozidla spôsobené zlyhaním niektorej súčiastky uvedenej v zozname krytých súčiastok, ktoré má za následok jej náhlu nefunkčnosť a obnovenie jej funkčnosti si vyžaduje okamžitú opravu alebo výmenu.

Kedy a kde sa dá predĺžená záruka AutoCheck dojednať?
Môžete ju dojednať priamo u zmluvných predajcov automobilov spoločnosti Colonnade. V prípade Vášho záujmu Vám poradíme na telefónnom čísle +421 257 102 821.

Skutočne predĺženú záruku potrebujem?
Pokiaľ máte predĺženú záruku, nemusíte sa obávať prípadných nákladov na opravu náhlych a nepredvídateľných mechanických alebo elektrických porúch, ktoré môžu nastať po uplynutí záruky od výrobcu.

Aké vozidlá je možné poistiť?
Colonnade ponúka poistné krytie pre široké spektrum vozidiel s celkovou hmotnosťou do 3.500 kg, ktoré spĺňajú základné kritériá maximálneho veku vozidla (od dátumu prvej registrácie) a maximálneho počtu celkovo najazdených kilometrov. Vyhradzujeme si právo zamietnuť poistenie vozidiel, ktoré nespĺňajú vstupné podmienky pre poistenie.

Aké dokumenty obdržím, pokiaľ si dojednám predĺženú záruku?
V okamihu dojednania poistenia AutoCheck obdržíte poistnú zmluvu, všeobecné poistné podmienky a poistný program.

Existujú výluky z poistenia z dôvodu účelu používania vozidla?
Krytie neposkytujeme vozidlám, ktoré sú používané pre nasledujúce účely:

  • prenájom (požičiavanie vozidla s výnimkou prenájmu leasingovými spoločnosťami)
  • taxislužba alebo preprava cestujúcich za úplatu
  • výstavy alebo propagačné účely
  • autoškola alebo výcvik vodičov
  • vozidlá s právom prednosti v jazde (policajné, záchranné a iné pohotovostné vozidlá)

Kde môžem nechať opraviť svoje vozidlo?
Svoje vozidlo dopravte k dealerovi (opravcovi), u ktorého ste vozidlo zakúpili alebo nás kontaktujte a my Vám odporučíme najbližšieho zmluvného opravcu.

Aký je spôsob úhrady poistného plnenia?
Po vykonaní záručnej opravy, ktorá bola vopred schválená poistiteľom, Colonnade obvykle uhradí náklady priamo opravcovi (dealerovi). Svoje vozidlo si teda môžete ihneď odviesť. Pokiaľ od Vás z akéhokoľvek dôvodu opravca požadoval úhradu priamo na mieste, prevedieme čiastku priamo na Váš bankový účet.

Je výhodné dojednať si pri poistení AutoCheck spoluúčasť?
Voľba spoluúčasti znižuje výšku poistného, ale aj poistné plnenie v prípade poistnej udalosti. Pokiaľ si zvolíte nulovú spoluúčasť, nebudete mať žiadne náklady súvisiace s opravou Vášho vozidla, ktorá bola schválená poistiteľom.

Je možné záruku pri predaji vozidla previesť na nového majiteľa?
Samozrejme. Záruku môžete previesť na nového majiteľa vozidla. Nie je to však možné v prípade, ak novým majiteľom je spoločnosť alebo jednotlivec, ktorého podnikateľskou činnosťou je predaj alebo servis vozidiel. V prípade záujmu o prevod poistenia nás, prosím, kontaktujte najneskôr do 14tich dní od predaja vozidla. Vozidlá s predĺženou zárukou sa predávajú lepšie, pretože kupujúci vie, že sa nemusí obávať platenia vysokých nákladov za opravy.

Moje vozidlo je nepojazdné na ceste. Čo mám robiť?
Kontaktujte našu kanceláriu na čísle: +421 257 102 822. Pomôžeme Vám zaistiť odtiahnutie vozidla, pričom do výšky 80 EUR  je odtiahnutie vozidla kryté poistením AutoCheck.

Aká je Vaša otváracia doba?
Naša spoločnosť je pripravená reagovať na Vaše otázky od pondelka do piatku od 8:00 do 16:00 hodiny. Predĺženú záruku môžete dojednať alebo o nej získať bližšie informácie u našich zmluvných partnerov – predajcov automobilov.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

055/6826 222
Zavoláme Vám späť
Napíšte nám

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií